Přejít na článek: Zařízení pro internet

Zařízení pro internet

Proč si pořídit lepší WiFi?

Ke každé internetové přípojce od nás získáte výkonný WiFi router s podporou všech moderních zařízení, který pracuje na frekvencích 2,4 a 5 GHz. I přes jeho vysoké kvality nemusí být pro Vaši domácnost dostatečný. Zjistěte proč tomu tak je a jak můžete kvalitu WiFi signálu ve vaší domácnosti nebo firmě zlepšit.

Omezení WiFi signálu

I přes použití moderních a výkonných technologií se signál nedostane dál než 15 metrů od vysílače - routeru. Čím dál od vysílače budete, tím horší bude signál s internetem. S úbytkem signálu dojde také ke snížení rychlosti internetu.

Na kvalitu WiFi signálu mají vliv také zdi ve vaší domácnosti. Každá zeď je pro signál velkou překážkou a tak se liší rychlost a kvalita internetu v každé místnosti.

Rušení WiFi

WiFi signály se vzájemně ruší, protože vysílají ve stejném frekvenčním pásmu. Čím více WiFi sítí je v dosahu, tím méně je váš signál kvalitní a tím pomaleji vám internet funguje. Proti rušení se na vysílači nastavují různé kanály, kterých je ovšem málo a není tak možné signál zcela odrušit.

Na kvalitu signálu mají ovšem vliv i vaše elektrospotřebiče. Televize nebo mikrovlnka spolehlivě WiFi signál ruší a snižují tak kvalitu a rychlost internetu.

Řešení problémů s WiFi

S ohledem na časté problémy s WiFi signálem u vás doma, nabízíme našim zákazníkům několik možností, jak kvalitu WiFi zlepšit.

  • Opakovač WiFi: Nejlevnější a nejjednosušší řešení jak dostat WiFi signál do vzdálenějších míst vaši domácnosti
  • WiFi po elektřině: K šíření signálu po vaší domácnosti využijete elektrické rozvody
  • Systém DECO: Inteligentní řešení pro šíření signálu a řízení provozu ve vaší síti
  • Firemní WiFi: Řešení pro rozsáhlé sítě s desítkami nebo stovkami prvků s kompletním dohledem nad sítí a její správou