Přejít na článek: Ochrana před on-line útoky

7. 7. 2021

Ochrana před on-line útoky

Chráníme vás před malware a on-line útoky

Nebezpečí na internetu neustále roste. Mezi zákazníky se množí případy kliknutí na nebezpečné odkazy, napadených počítačů, poškozených dat nebo případů, kdy jsou domácí zařízení zneužívána pro útok na ostatní počítače ať už v naší síti nebo mimo ní. Jedná se o nové typy hrozeb, na které často zavedené antiviry nestačí a je třeba je doplnit. V síti ČEZNET jsme se proto rozhodli zavést službu Whalebone.

Whalebone dokáže na síťové úrovni zásadně zvýšit ochranu proti množství online hrozeb, a to ve všech zařízeních, u všech připojených zákazníků. Whalebone je oceňovaný jak v České republice, tak i v zahraničí, a pokračuje tak v české tradici špičkových produktů na poli kybernetické ochrany.

Jak funguje Whalebone?

Whalebone vás chrání před přístupem na škodlivé domény - přístupy na ně jsou totiž dnes základní zbraní záškodníků. Whalebone se zaměřuje zejména na dva momenty - prvním je potenciální stažení software nebo chcete-li viru do zařízení, a posléze především na situaci, kdy škodlivý software v zařízení už je a aby naplno fungoval, snaží se komunikovat s okolím. Tuto komunikaci Whalebone automaticky dokáže blokovat. Malwaru tak Whalebone zabrání, aby například dostal povel k zašifrování vašeho disku, a ochrání tak vaše cenná data.

Co to reálně znamená pro vás?

Automaticky vyšší bezpečí jak při surfování na mobilu, tabletu i počítači, tak vyšší bezpečí pro veškerá vaše připojená zařízení - meteostanice, playstationy, přehrávače, ledničky nebo třeba bezpečnostní kamery! A to je to nejlepší: sami nemusíte vůbec nic instalovat, nastavovat, měnit, upravovat. Automaticky totiž chráníme všechna zařízení připojená na internet přes naši síť.

Whalebone také zlepšuje a zrychluje vaše internetové připojení. Možné hrozby jsou v naší síti eliminovány ještě před tím, než se mohou rozvinout. Neohrozí tak vás, ani ostatní zákazníky a nezpůsobí zpomalení, omezení, či úplnou nedostupnost internetu. Whalebone také zrychluje překlad domén a tím načítání webových stránek.

ČEZNET si zakládá na kvalitním internetovém připojení a bezpečnost považujeme za prioritu.
DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI!